Bez maminky (Mám hlad!)
Příběh dvanáctiletého chlapce Vendy Havránka, jehož maminku odvezli do tuberkulózního sanatoria a on zůstal sám, bez střechy nad hlavou, bez prostředků. Protlouká se, jak jen se dá: štěstím je pro něj, když najde ve školních odpadcích zbytky pečiva. Nakonec i on onemocní tuberkulózou. Autorka s velkým soucitem ukazuje svět prvorepublikových chudých a ponížených.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!