Byl jsem v Evropě
Soubor cestopisných satir, konfrontujících měšťáckou Evropu (Francii z doby Napoleona III. a 3. republiky) s absolutistickým, zaostalým a zkorumpovaným Ruskem cara Mikuláše I. a Alexandra II. Kniha je pravdivou kritikou buržoasní společnosti a násilného buržoasního státu, který je jen nástrojem k potlačování a vykořisťování pracujících.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!