Guam 1941 a 1944 - Prohra a vítězné znovudobytí
Guam 1941 & 1944: Loss and Reconquest
Ostrov Guam se stal prvním spojeneckým územím dobytým Japonci roku 1941 během jejich překvapivého útoku. Dne 10. prosince se na Guamu vylodilo 5 000 japonských vojáků. Ostrov přitom hájilo méně než 500 vojáků z řad Američanů a Guamců, takže o výsledku nebylo možné pochybovat. Američané se však 21. července 1944 vrátili a vylodili se na dvou místech, vzdálených od sebe necelých 12 kilometrů. Během jediného týdne se obě předmostí spojila.
Pouze bitva o Iwodžimu a Okinawu stály Američany více mužů než vylodění na ostrovech Guam a Saipan, Gordon L. Rottman v této publikaci podrobně rozebírá tvrdé šestadvacetidenní boje o tento klíčový tichomořský ostrov.
Pouze bitva o Iwodžimu a Okinawu stály Američany více mužů než vylodění na ostrovech Guam a Saipan, Gordon L. Rottman v této publikaci podrobně rozebírá tvrdé šestadvacetidenní boje o tento klíčový tichomořský ostrov.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!