Kapitoly z dějin moravské církve
Historie arcibiskupského chlapeckého semináře a gymnázia v Kroměříži v letech 1856-1950.
Chlapecký seminář byl jedním z intelektuálních center Moravy druhé poloviny 19. století. Působilo zde více než sto významných učitelů a vychovatelů, kteří ke své učitelské a kněžské profesi často zastávali i vědecká místa. Publikovali a pořádali přednášky pro veřejnost.
Škola byla vzornou ukázkou česko-německého soužití až do roku 1919. Gymnázium, které bylo založené roku 1911, vystudovalo několik tisíc absolventů. Mnozí z nich výrazně zasáhli do dějin naší republiky.
Publikace se hlásí k zapomenutému odkazu předků, představuje chlapecký seminář a gymnázium jako místo, ze kterého vycházela v průběhu 19. a 20. století intelektuální elita moravské země.
Publikace poprvé zpracovává a shrnuje dostupné archivní fondy SOA Kroměříž a Opava s pobočkou v Olomouci.
Chlapecký seminář byl jedním z intelektuálních center Moravy druhé poloviny 19. století. Působilo zde více než sto významných učitelů a vychovatelů, kteří ke své učitelské a kněžské profesi často zastávali i vědecká místa. Publikovali a pořádali přednášky pro veřejnost.
Škola byla vzornou ukázkou česko-německého soužití až do roku 1919. Gymnázium, které bylo založené roku 1911, vystudovalo několik tisíc absolventů. Mnozí z nich výrazně zasáhli do dějin naší republiky.
Publikace se hlásí k zapomenutému odkazu předků, představuje chlapecký seminář a gymnázium jako místo, ze kterého vycházela v průběhu 19. a 20. století intelektuální elita moravské země.
Publikace poprvé zpracovává a shrnuje dostupné archivní fondy SOA Kroměříž a Opava s pobočkou v Olomouci.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!