Loď do Itálie
V listopadu 1951 postihla italský lid těžká pohroma. Rozvodněný Pád zaplavil rozsáhlé území. V době, kdy tisíce lidí marně čekaly na pomoc, vyplul z oděského přístavu parník Timirjazev. Mířil na západ, do Itálie, k janovskému přístavu. Vezl obilí, mouku, potraviny, stroje, vše, co postižená Itálie potřebovala. V.Berezin, člen sovětské delegace, vylíčil dojmy z této plavby a z pětadvacetidenní návštěvy Itálie, kterou spolu s delegací projel napříč od zaplavené pádské nížiny až na Sicílii.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!