Misionár v Japonsku
Katolícky misionár a lekár Pedro Arrupe rozpráva o svojich zážitkoch v Japonsku, kam bol poslaný tesne pred vypuknutím 2. svetovej vojny. Rozpráva o svojich skúsenostiach s novým jazykom, novými ľuďmi a kultúrou. Bol neďaleko Hirošimy, keď na ňu bola zhodená atómová bomba a on a jeho spolubratia boli medzi prvými, ktorí sa pokúšali zachraňovať ľudí z trosiek. Vo svojom dome a kostole vytvorili nemocnicu a tam sa starali o ranených, neopustil ich aj keď sa ho ako cudzinca snažili Japonci zbaviť...
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!