Nové theorie o původu člověka
Po úvodním náčrtu historie otázky o původu člověka podává popularizující přednáška stručnou přehlídku nových teorií antropogeneze a vývoje člověka v jeho nejstarší formě. Probírá činitele jeho vzniku, spory o jeho genealogii, a zejména příbuznost s vyššími opicemi, hypotézu o prvenství stadia života na stromech a posléze různá řešení problému pravlasti lidstva, která se ustálila na dvou možnostech: asijské nebo africké. V závěru osvětluje výchozí otázku z hlediska dialektického materialismu a uzavírá v duchu Engelsově, že "jen úplný přelom prapůvodních předpokladů polidštění opice, jen převrat ve vztazích našich předků k sobě navzájem i k okolní přírodě - zkrátka jen skok ve vývoji mohl dát vzniknout novému tvoru - člověku".
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!