Nýrsko a okolí - Osvobození 1945
Několik dní se pokoušely jednotky US Army dobýt toto město, ležící nedaleko Všerubského průsmyku, tvořícího přirozené rozhraní Českého lesa a Šumavy. Velmi poutavé vylíčení posledních dnů války – přinášejících naději, že konečně nastane mír, ale současně velmi krutých, jak je ve svém deníku zanechal jeden z německých obyvatel Nýrska. Bohatá fotopříloha.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!