O francouzsko-africkém společenství
Rozpad koloniální soustavy v Africe dolehl nejdrtivěji na Francii. De Gaulle se pokusil zastavit tento rozklad založením francouzsko-afrického společenství. Přesto se některé kolonie zcela osamostatnily, jiné zase uvolnily pouta s metropolí. Ale i tyto poslední vazby, uměle utkané de Gaullem, budou časem přervány. Autor se neomezuje na tento proces. Vrací se do historie, kdy Afričané založili mocně říše, jež pak vetřelci válkou, intrikami a rozséváním sváru mezi domorodci rozkotali.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!