Od lesov kráľovských k lesom štátnym
Súčasná forma štátneho vlastníctva lesov má svojich predchodcov v kráľovských a komorských lesoch, a preto publikácia ponúka v prých dvoch častiach informácie o ich spravovaní a postupne sa vyvíjajúcom organizovaní lesného hospodárenia súvisiaceho najmä s reguláciou stúpajúcej spotreby dreva v baníctve. Najrozsiahlejšia časť sa venuje riadiacej zložke lesníctva v podobe úradov, riaditeľstiev a podnikov zriadených za posledných 200 rokov.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!