Orlík
Drama veršem o šesti dějstvích. Hráno poprvé na divadle Sarah Bernhardtové 15. března 1900. Česky poprvé hráno 16. května 1919 na Národním divadle v Brně, vedením pana Waltera, jenž vytvořil také úlohu titulní. Pak provedeno 20. června 1920 v Městském divadle Král. Vinohrad, vedením Františka Hlavatého, ve výpravě Josefa Weniga. Úlohu titulní hrál Roman Tuma, pak Vladimír Gamza a Anna Sedláčková-Urbanová.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!