Průvodce po katedrálním chrámu svatého Gorazda v Olomouci
Rukopis Průvodce připravil biskup Gorazd v letních měsících roku 1940. V dopise tehdejší člence Pravoslavné mládeže, u níž byl materiál uschován po dobu války, datovaném 14. 2. 1941, mučednický vladyka píše:
"Posílám... strojopis knížky, kterou jsem napsal o loňských prázdninách, dokud jsem mohl psát – neboť později už to bylo v polovině srpna úplně znemožněno pro veliké bolesti. Je to vlastně souhrn krátkých i delších životopisů oněch světců, kteří jsou vymalováni v olomouckém chrámě. (Biblické děje jsou jen kratičce vzpomenuty.) Knížku vydám až po skončení války, až ji napřed doplním životopisy světců... v ostatních chrámech."
"Posílám... strojopis knížky, kterou jsem napsal o loňských prázdninách, dokud jsem mohl psát – neboť později už to bylo v polovině srpna úplně znemožněno pro veliké bolesti. Je to vlastně souhrn krátkých i delších životopisů oněch světců, kteří jsou vymalováni v olomouckém chrámě. (Biblické děje jsou jen kratičce vzpomenuty.) Knížku vydám až po skončení války, až ji napřed doplním životopisy světců... v ostatních chrámech."
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!