Rok na kanadské vsi
Český učitel Josef odjel na rok do Kanady učit na vesnickou školu do provincie Alberta. Líčí své zážitky s dětmi i s jejich rodiči, kteří jsou hlavně lovci nebo zemědělci, ale i Indiáni. Musel se vyrovnat s odlišnými školními , pro něho jako Čecha zvláštními, předpisy. Musel se zúčastnit různých školních i vesnických slavností, chodil na lov medvědů, sobů, divokých husí a prožil řadu humorných i dramatických příhod. Poznal vedle sebe obrovské protiklady. Vedle sebe zde existuje drsná příroda i vyspělá technická civilizace.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!