Šiel som po meste a na ulici stálo
Spoznajte výtvarné diela v uliciach Banskej Bystrice z obdobia rokov 1948 až 1989 – sochy, plastiky, reliéfy, kinetické objekty, pomníky, pamätníky a detské ihriská, ktoré vznikali na pozadí kultúrnej politiky socialistického štátu. Kniha Zuzany Majlingovej cez premeny umenia vo verejnom priestore rozpráva príbeh jednej éry stredoslovenského mesta a vďaka fotografiám Jana Viaza je tiež prehľadným sprievodcom po miznúcich dielach, ktorým hrozí nenávratný zánik.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!