Spěte sladce! aneb Příběhy hřbitovů Bystřicka a okolí
V úvodu Hynek Jurman píše: "Rád bych připomenul osobnosti i třeba zajímavé figurky, které už dávno spí na hřbitovech. Zaměřil jsem se především na to nejpodstatnější. Tedy na osoby a příběhy! A také na připomenutí výtvarných děl kamenických hutí, jakými byly Loos Nedvědice, Uhlíř Nedvědice, Kravka Žďár, Jaken Černvír a další. Ukázat díla armády šikovných kameníků i řady známých sochařů. Kdykoliv jsem na hřbitovy vstoupil, vždy mi proletělo hlavou: SPĚTE SLADCE!"
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!