V Japonsku v dobách dobrých i zlých
Autorka v cestopisu zachytila zážitky z její druhé cesty do Japonska v roce 1923. Tehdy přežila zemětřesení, které propuklo v oblasti Kantó 1. září, přišla o veškerý majetek včetně drahého fotoaparátu, psacího stroje a šperků. Dramatickou několikadenní cestu pěšky z Jokohamy do Tokia, během níž byla odkázána na pomoc místních lidí, pobyt v uprchlickém táboře i cestu lodí do Evropy, na kterou si musela vypůjčit, působivě zachytila ve třech kapitolách cestopisu.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!