Vlastenecké putování po Slezsku
JUDr. František Sláma působil v průběhu své soudcovské kariéry také v Těšíně a Opavě. Nebyl slezským rodákem, ale poté, co začal poznávat Slezsko, jeho historii a tamní lid, byl okouzlen. Sám se pak označoval za zástupce českých Slezanů. Byl aktivní v českém spolkovém životě ve Slezsku. Ze svých rozsáhlých cest napsal v osmdesátých letech 19. století své nejrozsáhlejší a faktograficky stěžejní literární dílo Vlastenecké putování po Slezsku.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!