Vyprávění o rumunské zemi
V knize zachytil autor své osobní zážitky a dojmy z Rumunska, kde působil v letech 1951-1952 jako učitel na slovenské menšinové škole. Formou dopisů, psaných mladým přátelům v Čechách, vypráví o své cestě do Rumunska, o životě v horské dědině Sinteu i v rumunském hlavním městě Bukurešti, o závratném tempu, jímž vzrůstá hospodářská i kulturní úroveň Rumunska za vlády lidové demokracie. Cestopisné reportáže a národopisná líčení jsou protkána historickými příběhy, zachycujícími hrdinské boje rumunského selského lidu i dělnictva v minulosti.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!