Vzpomínám si 2. Z pamětí Englišova žáka
Profesor Václav Chytil (1907–1980) byl empatickou osobností širokého rozhledu, pevné vůle a (proto?) pohnutých osudů. Publikace zachybuje dobu Chytilova vysokoškolského studia a vstupu do prvního zaměstnání (s krátkými odbočeními do jiných fází jeho života). Autor v ní s obdivem i s porozuměním pro lidské slabosti vzpomíná nejen na F. Weyra a K. Engliše, ale i na své další učitele a kolegy. Líčí svou studijní metodu, vědecké začátky, ale také třeba jednání porotního soudu. Silně působí jeho zážitky z opery, sdílené s nejbližšími přáteli. Širší rozměr tomu všemu dává neotřelé zamýšlení se nad politickými poměry meziválečného Československa, včetně vztahu Čechů a Němců.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!