Začalo to v III. A
Středoškolský učitel vypráví o tom, jak žáci bojují za poctivý poměr k práci v socialistické škole. V jedné třídě bývalé střední školy vznikne údernické hnutí, jehož cílem je nejen zlepšení prospěchu třídy, ale hlavně odstranění zlořádů kapitalistické školy - podvádění učitele opisováním a napovídáním. Hnutí se ujímá a šíří, postupně jsou získáváni i žáci, které rodinná výchova postavila do oposice k socialistickému režimu. Zásluhou úderek a hlavně pionýrské organisace, která se utvoří na škole průběhem roku, zlepší se pracovní morálka žáků nejen ve třídě, ale na celé škole.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!